Балкан измъкна победата от Левски в първия полуфинал в НБЛ.

...

Балкан срази Левски след продължение в първия полуфинал

Балкан измъкна успеха от Левски в първия полуфинал в НБЛ. У дома, пред своя аудитория, ботевградчани победиха с 80:74 след продължение в мач, цялостен напрегнато и драма. В постоянното време резултатът бе 67:67.

Ботевградчани демонстрираха страховит дух в последната част и в продължението, извоювани надлежно с 18:11 и 13:7. Преди последната част гостите от София водеха с 56:49. Най-голямата разлика в мача бе точно в интерес на „ сините “ – 10 точки.

Крисчън Джоунс бе най-резултатен за спечелилите с 21 точки и 11 битки. 17 добави ДеВон Уошингтън. Трипъл-дабъл записа Амад Рори, който приключи с 12 точки, 10 битки и 11 асистенции. Крис Минков вкара 11 точки.

За Левски водач бе Чавдар Костов с 19 точки. 17 вкара Марио Литъл. Йордан Минчев се включи доста добре след завръщането си от травма и приключи с 11 точки.

Левски завоюва битката с 46 овладени топки против 45 за противника, само че Балкан направи повече асистенции – 24 против 16. Домакините вкараха 22 точки от бърза офанзива против 13 на Левски.