Балкан (Ботевград) записа втора поредна загуба в Купата на ФИБА

...

Втора поредна загуба за Балкан в Европа

Балкан (Ботевград) записа втора поредна загуба в Купата на ФИБА Европа. Шампионите отстъпиха с 83:93 при визитата си на шведите от Сьодертале Кингс, като за двата отбора това бе общо трета среща в границите на сегашния сезон, откакто по-рано се срещнаха в квалификациите за Шампионската лига. Играчите на Йовица Арсич към този момент са с баланс от 1-2, като единствената им победа до момента е при първото им домакинство - против съветския Енисей (Красноярск).

Двата отбора изиграха равностойна първа четвърт, която бе белязана от голям брой замени на водачеството и в последна сметка завърши с точка допълнително за Сьодертале - 24:25. Българските първенци заиграха доста по-добре през вторите 10 минути и завоюваха частта, с цел да поведат с 4 на почивката - 45:41. През третата четвъртина шведите още веднъж взеха самодейността, с цел да се върнат отпред в резултата преди финалната десетка - 64:66. Ботевградчани не съумяха да поведат нито един път в последната четвърт, като на няколко пъти изоставането им надхвърляше 10 точки, а в последна сметка срещата завърши при резултат 83:93.

Алекс Симеонов вкара 18 точки за Балкан, Михайло Секулович добави 13, до момента в който Крис Минков, Марко Радонич и Димитър Димитров се регистрираха с по 10 точки всеки. Антон Гадефорс с 19 и Йонатан Першон с 18 бяха най-хубавите за спечелилите.

СЬОДЕРТАЛЕ КИНГС - БАЛКАН (БОТЕВГРАД) 93:83 (25:24, 16:21, 25:19, 27:19)

СЬОДЕРТАЛЕ КИНГС: Андрю Смит, Джонатан Першон, Мартин Палмбад, Чарлс Калисън, Александер Ларшон (Антон Гадефорс, Ерик Адамс, Шериф Драме)

БАЛКАН (БОТЕВГРАД): Джордан Калахан, Крис Минков, Станислав Цонков, Димитър Димитров, Михайло Секулович (Кени Хейс, Марко Радонич, Алекс Симеонов, Дайшон Найт)