Балкан (Ботевград) спечели дербито на кръга в НБЛ и приземи

...

Балкан приземи Левски Лукойл

Балкан (Ботевград) завоюва дербито на кръга в НБЛ и приземи Левски Лукойл след домашен триумф със 79:71. Така ботевградчани сложиха точка на впечатляващата победна серия на “сините”, която се простираше в седем следващи мача и бе почнала точно след загуба против балканци при започване на февруари.

След този процес в НБЛ има три тима, които са с идентичен баланс - Левски Лукойл, Балкан и Академик Бултекс имат по 40 точки. " Сините " остават първи с баланс 17-6, спечелилите през днешния ден са втори с 18-5, а пловдивчани са трети със 17-6.

Първата четвърт в “Арена Ботевград” не бе изключително резултатна и след нейния край двата тима бяха разграничени единствено от точка - 17:16 в интерес на домакините. Те взеха превъзходство през втория интервал, в който прибавиха още шест точки към преднината си, която бе набъбнала до 40:33 в средата на дуела.

Дивон Уошингтън направи разликата за Балкан в третата част, откакто в десетте минути след почивката вкара 11 от общо 22 точки на тима, а дистанцията по отношение на гостите от София към този момент бе двуцифрена - 62:52. В един миг от последната част разликата доближи 15 точки - 72:57, само че тогава Божидар Аврамов поведе “сините” към поврат и серия от 10-0, която приближи гостите единствено на 5 точки при 72:67. Тогава Христо Захариев взе нещата в свои ръце и наниза пет следващи точки за 77:67, с които на процедура постави точка разногласието при оставащи 2 минути, a срещата завърши при 79:71.

Дивон Уошингтън вкара 21 точки за Балкан, Венцислав Петков осъществя 13, а Христо Захариев - 11. За Левски Лукойл най-резултатен бе Божидар Аврамов с 21.