Балкан (Ботевград) се върна към победите, след като успя да

...

Балкан покори Плевен за едно полувреме

Балкан (Ботевград) се върна към успехите, откакто съумя да надиграе Спартак (Плевен) като посетител с 93:72 (26:17, 15:21, 24:12, 28:22) и по този начин се поздрави с третия си триумф за сезона в НБЛ. По този метод ботевградчани усъвършенстваха салдото си до 3-2, до момента в който за плевенчани това бе втора загуба, само че все още те имат мач по-малко и са с 2-2 на сметката си.

Вицешампионите си осигуриха триумфа в зала “Балканстрой” през второто полувреме. Първата половина на дуела бе поделена сред двата тимове - Балкан стартира мощно и поведе с 26:17 след 10 минути баскетбол, само че в десетте минути до почивката домакините редуцираха пасива си до 41:38.

След подновяването на играта балканци направиха серия от 19-2, с която пречупиха противника, а след 30 минути игра към този момент имаха 15 точки допълнително за 65:50. В последните 10 минути разликата набъбна до повече от 20 точки и по този начин сирената прозвуча при 93:72 в интерес на гостуващия отбор. Новото попълнение

Александър Гаврилович записа 15 точки и 12 битки за единствено 23 минути на паркета за Балкан, Венцислав Петков вкара 13 точки, а Брандън Браун добави 12. Микаел Хопкинс с 11 и 10 битки, Крис Минков с 11 и Мирко Мулалич с 10 допълниха листата с реализаторите за спечелилите.

Константин Коев с 28 бе над всички за Спартак, а Николай Маринов добави 12 точки и даде 4 асистенции.