Балкан (Ботевград) нанесе първа загуба на Академик Бултекс 99 (Пловдив)

...

Балкан нанесе първа загуба на Академик Бултекс

Балкан (Ботевград) нанесе първа загуба на Академик Бултекс 99 (Пловдив) през новия сезон в НБЛ. Това се случи след 85:78 в " Арена Ботевград ", като и двата тима демонстрираха положителни неща, въпреки да са в цикъл от два мача седмично поради присъединяване си в европейските клубни шампионати.

Гостите от Пловдив започнаха по-добре през днешния ден и се изстреляха напред с 13:22, само че Балкан стопи разликата до 21:25 след края на първата част. Все отново гостите задържаха самодейността до почивката, на която двата тима се отдръпнаха при 41:43. Ботевградчани бяха преобразени и откриха надзор над играта през третата част, като разликата им стартира да пораства и след 30 минути бе 65:59, а при започване на последнат част стигна 11 точки. Силите на пловдивчани не стигнаха за поврат, въпреки те да пробваха всичко, само че за това способства и постоянното показване на домакините, които удържаха дистанцията, с цел да завоюват с 85:78.

Игор Кесар вкара 17 точки за Балкан, Аарън Брукс добави 12, ДиВон Уошингтън остана с 13, а Брендън Фортънбъри - с 12.

Шакир Смит вкара 20 точки за Академик, до момента в който Мартин Дурчев се регистрира с 19.