Българският вратар Пламен Илиев игра цял мач за Университатя (Клуж)

...

Пламен Илиев игра цял мач за Университатя при равенство с шампиона

Българският вратар Пламен Илиев игра цялостен мач за Университатя (Клуж) при равенството като посетител на първенеца на Румъния Фарул (Констанца). Срещата, която беше от 13-ия кръг на северната ни съседка, приключи наедно 1:1. Пламен Илиев беше титуляр за " У " и остана на терена през целия мач, като се отличи с няколко основни намеси.

Гостите поведоха в 16-ата минута с гол на Георге Кимпану. Фарул стигна до изравнителен гол в 66-ата минута, а негов създател беше Тудор Балуца.

За Университатя като титуляр стартира някогашният бранител на Локомотив (Пловдив) Лукас Масоеро, само че на полувремето отстъпи мястото си на Андрей Мирон. Напусналият Ботев (Пловдив) в края на трансферния прозорец Елвис Ману пък размени Кевин Дукуре в 78-ата минута.

До момента Фарул заема шесто място във краткотрайното класиране с актив от 19 точки, до момента в който Университатя (Клуж) е с три по-малко на осмата позиция.
Източник: novsport.com