Българският волейболист Валентин Благинов и тимът на Валдфиртел записаха първа

...

Валентин Благинов и Валдфиртел с първа победа в MEVZA

Българският волейболист Валентин Благинов и отборът на Валдфиртел записаха първа победа в Централноевропейската лига ( МЕВЗА ). Състезателите на Зденек Смейкал се постановиха над противника на Нефтохимик 2010 (Бургас) в Шампионската лига Семеен кодекс Задруга Айх/Доб с в дуел от първи кръг на шампионата.

Валдфиртел е трети във краткотрайното класиране с 3 точки (1 победа, 2 загуби) , противникът е на пета позиция с 0 точки (1 загуба) и два мача по-малко.

Благинов се появи на терена за малко във втория гейм, след което бе титуляр в третата и четвъртата част. За времето си на игралното поле осъществя 5 точки (1 блокада). Най-резултатен бе Марек Шулц с 16 точки (1 ас, 1 блокада) , с 12 се регистрира Артур Винчелович (1 ас, 1 блокада) . За Задруга Конрад Формела завърши с 18 точки (2 блокади) , Максимилиан Ландфаарер добави 16 точки (2 аса, 2 блокади) .

В идващия си мач отборът от Северна Австрия се изправя против АХ Волей (Любляна) като хазаин. Двубоят от 9-и кръг е на 25 октомври (неделя) от 18:00 ч. б.в. Задруга среща УВК Холдинг (Грац) на 24 октомври, като мачът е от втори кръг.