Българският треньор Ивайло Петев продължава без загуба начело на Омония

...

Ивайло Петев изведе "Омония" до трета поредна победа

Българският треньор Ивайло Петев продължава без загуба отпред на " Омония " в кипърското състезание. Тимът победи трагично " Олимпиакос " в градското дерби на Никозия с 3:2, а победното попадение падна в шестата минута на добавеното време.

Петев се показва доста сполучливо отпред на " Омония ", откакто стартира с тъждество, а по-късно записа три следващи победи. Благодарение на тях отборът към този момент е шести в подреждането, което дава право на присъединяване в плейофа за купата. След 18 мача " Омония " е с 29 точки, с две повече от " Докса ".

Тимът на Петев откри небрежно поведе с 2:0 до 20-ата минута след доста мощна игра. Рафаел Лопес откри в 11-ата минута след подаване на Мат Дарбишър, а по-късно Жаршиньо Антония удвои след летящ плонж. До почивката " Омония " удари и греда, и това като че ли успокои футболистите в бяло.

През втората част домакините от " Олимпиакос " пробваха обезверен взлом, който донесе непълен триумф. В 82-ата минута Карапатис понижи след тъкмо осъществяване от бизка отдалеченост, а във втората минута на добавеното време Полици изравни.
Match Report: Εκτός έδρας νίκη με 2-3 σε βάρος του Ολυμπιακού