Българският тенисист Димитър Кузманов загуби с 2:6, 6:3, 3:6 срещу

...

Кузманов последва съдбата на Адриан Андреев, отпадна още в първия кръг на квалификациите за Уимбълдън

Българският тенисист Димитър Кузманов загуби с 2:6, 6:3, 3:6 против Хьон Чун (Република Корея) и отпадна в първия кръг на квалификациите на " Уимбълдън ".

Първата част не бе от най-хубавите за Кузманов и българинът загуби три следващи гейма на личен сервис, което разреши на Хьон Чун да завоюва за 32 минути с първия си сетбол. Във втория Кузманов бе надалеч по-стабилен и записа единствения пробив в четвъртия гейм, след което задържа сервиса си до края и изравни дуела.

В последния сет двамата тенисисти играха равностойно до 3:3, когато обаче Кузманов изиска здравно спиране. Мачът продължи, само че кореецът взе последните три гейма с един пробив и приключи дуела след час и 47 минути игра.

Кузманов изпрати 21 печеливши удара в полето на корееца и записа два аса. Българинът отрази 5/9 благоприятни условия за пробив и осъществя 1/3.
Адриан Андреев пропиля два мачбола и се елементарни с фантазията си за присъединяване на " Уимбълдън "