Българският полузащитник Петър Витанов дебютира с победа в Китай. Тимът

...
Българският полузащитник Петър Витанов дебютира с победа в Китай. Тимът
Коментари Харесай

Петър Витанов дебютира с успех в китайското първенство

Българският полузащитник Петър Витанов дебютира с победа в Китай. Тимът на Тиендзин отстрани Шанхай Порт на осминафиналите в шампионата след 0:0 в постоянното време и 5:3 при дузпите и по този начин продължава на четвъртфинал.

28-годишният софиянец, който дойде в Тиендзин Дзинмън при започване на юли, влезе в последните 30 минути през днешния ден в мача за Купата на Китай през днешния ден. Бившият футболист на Локомотив (Пловдив) влезе в 60-ата минута на мястото на Сун Сюелун и се вписа доста добре в подредбата на отбора.

В регламента за купата на Китай продължения не се играят, а незабавно след края на постоянното време се пристъпва към осъществяване на наказателни удари. Тимът на българина вкара и при петте си опита, до момента в който гостите от Шанхай пропуснаха един изстрел и отпадат.

На 29-и юли в шампионата на страната Тиендзин още веднъж е хазаин, само че на Чанчун Ятай. Очакванията са Петър Витанов да стартира за първи път като титуляр в тази среща. Тиендзин Дзинмън е 5-о място в класирането с 29 точки, колкото има и Шандон Тайшан пред тях в класирането.
Източник: topsport.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР