Българският полузащитник Георги Костадинов направи нов силен мач, а ден

...

Георги Костадинов с нов силен мач при победа на АПОЕЛ Никозия над Омония

Българският полузащитник Георги Костадинов направи нов мощен мач, а ден преди Бъдни вечер отборът му АПОЕЛ Никозия съкруши с 3:0 огромния си противник Омония в дербито на кипърското състезание.

Бразилецът Маркиньос откри резултата в 1-ата минута на добавеното време, Ставрос Гавриел удвои в 83-ата. Крайното 3:0 оформи Исам Чебаке в 90-ата минута на срещата.

Победата усили преднината на отбора на върха в класирането на 6 точки. Жълто-сините имат 38 пункта на върха след 16 мача. С по 32 след тях са подредени Оминия, първенците от Арис (Лимасол) и ФК Пафос.

АПОЕЛ беше по-добър през първото полувреме, сътвори няколко положителни момента. Тимът на Омония се защитаваше и гледаше да ограничи ударите към вратата си. Но в 1-ата минута на добавеното време Чебаке центрира отляво, Квилитая насочи с глава към Маркиниос, който откри резултата с диагонален удар.

След почивката Омония опита да изравни, само че " синьо-жълтите " се поздравиха в края на срещата с нови две попадения. В 83-ата минута Ставрос Гавриел направи 2:0 със страховит удар, а седем минути по-късно Гавриел още веднъж насочи мощен удар. Вратарят Франсис Узохо не съумя да удържи топката и Чебаке от близко оформи крайното 3:0.

Георги Костадинов имаше няколко положителни транзиции преди почивката, като точно той подхвана офанзивата за първото попадение. През втората част пресече няколко подавания през линиите, а също по този начин с шпагат на тъча спря тръгналия на скорост украинец Роман Безус.