Българският полузащитник Филип Кръстев се разписа при победата на Лос

...

Филип Кръстев блести при разгром на Лос Анджелис ФК

Българският полузащитник Филип Кръстев се разписа при успеха на Лос Анджелис ФК с 5:1 над Минесота Юнайтед в мач от следващия кръг на Мейджър Лийг Сокър.

Бившият футболист на Славия и Левски бе прецизен за първенците на Съединени американски щати в 67-мата минута, четири откакто се появи в игра от пейката. Той реализира независим пробив от центъра и с прекрасен диагонален удар по земя с десния крайник оформи крайния резултат.

Преди това три гола за Лос Анджелис осъществя нападателят Денис Буанга, а сметката на домакините набъбна и с автогол на Мигел Тапиас.

За гостите от Минесота единственото попадение осъществя Хасани Дотсън, който бе прецизен още в четвъртата минута на мача.

Попадението против Минесота е второ за Кръстев с екипа на Лос Анджелис в девет изиграни мача и първо в Мейджър Лийг Сокър.

В класирането Лос Анджелис е на трето място в Западната конференция с 48 точки от 32 мача. Минесота Юнайтед е на 12-о място с 38 точки.