Българският полузащитник Борислав Цонев вкара седмия си гол в китайското

...

Боби Цонев продължава с головете в Китай

Българският полузащитник Борислав Цонев вкара седмия си гол в китайското състезание, разписвайки се при гостуването на Даниел Про на Шанхай Шенхуа. Гостите от Далиен завоюваха с 2:1, откакто изоставаха с 0:1 при започване на второто полувреме.

Цонев изравни резултата в 50-ата минута, единствено две минути след попадението на домакините от Шанхай. Цонев получи подаване от Лю Пен на границата на наказателното поле, финтира един бранител и с удар по земята наказа вратаря на домакините. Иначе българинът остана на терена 68 минути, след което беше сменен от Хъ Юпън.

Лин Лянмин обезпечи триумфа на гостите осем минути преди края на срещата. Така с 42 точки от 30 мача Далиен е на 10-о място, а днешният им противник е 11-и с 39.