Българският пилот във Формула 3 Никола Цолов завърши на 11-о

...

Никола Цолов завърши на 11-а позиция в основното състезание за Гран при на Бахрейн във Формула 3

Българският водач във Формула 3 Никола Цолов приключи на 11-о място в главното съревнование за Голямата премия на Бахрейн - първи кръг за сезона.

Цолов (ART Grand Prix) бе четвърти в спринтовото съревнование в петък и започва от 11-а позиция на пистата " Сахир " през днешния ден.

Българинът стартира добре и записа общо време - 41:26.088 минути за 22-те обиколки в конкуренцията, оставайки на 18.076 секунди от спечелилия Люк Браунинг (Hitech Pulse-Eight). 22-годишният английския водач приключи за 41:08.012 минути.

Втори се подреди съотборникът на Цолов Кристиан Менсъл (Австралия, ART Grand Prix) с закъснение от 1.264 секунди, а третото място зае германецът Тим Трамниц (MP Motorsport) на 2.432 секунди от Браунинг.

Победителят във вчерашния спринт Арвин Линдбалд (Великобритания, Prema Racing) се подреди осми с закъснение от 9.542 секунди.

Със извоюваните 7 точки от първия кръг за сезона Никола Цолов заема десета позиция в генералното класиране при водачите, което се оглавява от Люк Браунинг с 25 точки.

Следващият кръг от конкуренцията във Формула 3 ще се организира в интервала 22-24 март в Мелбърн, Австралия.