Българският пилот във Формула 3 Никола Цолов (ART Grand Prix)

...

Никола Цолов завърши на 13-о място на Силвърстоун

Българският водач във Формула 3 Никола Цолов (ART Grand Prix) се класира на 13-а позиция в главното съревнование на пистата „ Силвърстоун “ за Гран при на Англия – седми кръг от сезона. Така той усъвършенства представянето си от събота, когато бе 15-и в спринтовата конкуренция, направи добър старт и завоюва няколко позиции в хода на надпреварата. Цолов към момента преследва първите си точки във Формула 3, като към този момент е 22-ри в общото нареждане при водачите.

Българинът записа общо време 47:52.157 минути за 22-те обиколки на „ Силвърстоун “, оставайки на 12.148 секунди от спечелилия Оливър Гьоте (Trident), който приключи за 47:40.009 минути. Това бе първа победа за 18-годишният немски водач във Формула 3.

Втори се подреди Леонардо Форнароли (Trident) с закъснение от 1.720 секунди, а третата позиция зае Хосеп Мария Марти (Campos Racing) на 2.128 секунди.

Гьоте и Форнороли си размениха водачеството по средата на надпреварата, преди влизането на кола за сигурността и дъждът да създадат обстановката много сложна за всички водачи.

Лидерът в генералното класиране при водачите Габриел Бортолето (Trident) приключи на шесто място, изоставайки на 7.334 секунди от първенеца Гьоте. Той има 128 точки на върха в подреждането. Хосеп Мария Марти към този момент е с 92, а на трето място се изкачи Габриеле Мини (Hitech Pulse-Eight) със 77.

Your provisional Feature Race top ten at Silverstone
— Formula 3 (@Formula3)

Следващият, осми кръг от Формула 3 ще се организира в интервала 21-23 юли в Будапеща, Унгария.