Българският пилот Иван Влъчков в тандем с Константин Маршавелов с

...

Влъчков и Маршавелов пети в Словакия

Българският водач Иван Влъчков в тандем с Константин Маршавелов с болида " Sin Car R1 GT4 " от екипа на " София Кар Моторспорт " приключи на пето място в своя клас при дилетантите и осми в общото класиране във второто съревнование от четвъртия кръг от автомобилните серии GT4 за Купата на Централна Европа.

Състезанието бе на пистата " Словакия Ринг " в Орехова Потон.

Влъчков започва от първа позиция, откакто беше най-бърз в квалификациите в събота, поради което получи часовник като премия от уредниците.

В хода на 26-те обиколки от надпреварата той беше изпреварен от четирима съперници в класа си, като финишира за 1:01.38.242 час, на 31.907 секунди зад спечелилите в общото класиране " Тру Рейсинг-Райтер " (Германия).

Влъчков дефинира представянето като положително и съобщи, че отборът ще се бори за по-предните позиции в последния кръг от сезона на Зандвоорт (Холандия) на 6 и 7 октомври.
Източник: bnr.bg