Българският първенец Хебър (Пазарджик) отстъпи на полския Алурон Вирту Варта

...

Жалко! Хебър с втора загуба в Шампионската лига

Българският отличник Хебър (Пазарджик) отстъпи на полския Алурон Вирту Варта (Заверче) с 1:3 (22:25, 25:21, 18:25, 26:28) в мач от втори кръг на Група В на най-престижния европейски шампионат - Шампионската лига, който се игра в зала „ Васил Левски “ в Пазарджик.

С това волейболистите на Камило Плачи записаха втора загуба в груповата фаза, откакто отстъпиха при гостуването си на Берлин с 2:3. Това им отрежда четвърто място във краткотрайното класиране с 1 точка.

От своя страна поляците записаха втори триумф, като водят във краткотрайното класиране с 6 точки.

Очакванията за шоу-спектакъл в Пазарджик се потвърдиха в цялостна степен. Над 1600 души препълниха спортната зала, като деряха гърло за своите любимци.

От своя страна волейболистите на Заверче тръгнаха с триумф - против турския вицешампион Халкбанк (Анкара), като се постановиха с 3:1 гейма в първия си дуел от Шампионската лига.

Източник: novsport.com