Българският отбор по хокей на лед загуби от Нова Зеландия

...

Младежките национали по хокей на отстъпиха на Нова Зеландия след продължение на световното в София

Българският тим по хокей на лед загуби от Нова Зеландия с 3:4 след продължение в среща от четвъртия кръг на международното състезание за младежи до 20 години в дивизия III, Група " А ", което се организира в Зимния замък в София.

Гостите поведоха с два гола след първата третина, само че Богомил Диков върна едно попадение във втората част преди Фонтейн да вкара трети гол за новозеландците.

Българските хокеисти изиграха мощна последна част и съумяха да изравнят посредством Стефан Пиротски и Кристиан Пандилов, пращайки мача в продължение, където, за жалост, Самуел Чембърлин осъществя победния гол за Нова Зеландия.

След тази среща " лъвчетата " са с актив от 7 точки и заемат трето място в класирането, като българите имат точка по-малко от втория Нова Зеландия и пет по-малко от водача Израел, който победи по-рано през днешния ден Турция с 4:1, с което си подсигурява промоция за по-горната дивизия.

Утре България ще изиграе последния си мач в групата против Киргизстан.