Българският НСА завърши 4:4 с Брезница (Черна гора) в първия

...

Български отбор със зрелищно 4:4 в Шампионска лига

Българският НСА приключи 4:4 с Брезница (Черна гора) в първия си мач от женската Шампионска лига по футбол.

На почивката нашият отбор водеше с 3:0 след хеттрик на Велина Кошулева, като в 17-ата минута вратарката Виктория Донева избави дузпа. През второто полувреме обаче българският първенец се срина. Най-напред Йелена Вуядинович вкара за Брезница в 58-ата минута, капитанката Силвия Радойска върна задатъка от три гола 4 минути по-късно. Съперникът, който е хазаин в нашата квалификационна група, се подвигна на взлом и с голове на резервата Ана Милович (64, 73) върна очакванията на Брезница. 8 минути преди края разколебаният отбор на НСА позволи равнене, като Йелена Карличич донесе историческа точка за черногорките.

Брезница е дебютант в Шампионската лига, откакто тази пролет за първи път завоюва купата в локалното състезание.

В другия мач от нашата група румънският Олимпия Клуж загуби с 1:2 от Митровица (Косово).