Българският национален отбор за девойки до 19 години победи Беларус

...

Девойките ни победиха Беларус в контрола

Българският народен тим за девойки до 19 години победи Беларус с 3:2 в другарска среща, играна на Национална футболна база Бояна.

От самото начало на срещата българският отбор доминираше на терена и сътвори редица положения пред вратата на Беларус. Още в 12-тата минута от мача капитанката на България Ивана Найденова откри резултата след осъществяване на корнер. След отбелязването на първия гол, " лъвиците " станаха още по-активни в офанзива, само че поредицата от статични положения, пробивите на Силвия Джалева по фланга и далечните удари на Александра Янева не доведоха до нов гол до началото на втората част. В 53-тата минута преднината на България бе удвоена с гол на Яница Иванова, само че минути по-късно футболистките на Беларус означиха своето първо попадение. Александра Янева означи третия гол за България в 80-тата минута от дуела след пробив от дясно и отличен изстрел към вратата на съперника. В последните минути от мача футболистките на Беларус оформиха крайния резултат 3:2.

В петък (13.09.2019 г.) двата тима още веднъж ще премерят сили на терена на Национална футболна база Бояна.

В началото на месец октомври тази година на България WU19 следва присъединяване в прелиминарен квалификационен кръг за европейско състезание на УЕФА. Футболистките на Силвия Радойска ще премерят сили с тимовете на Полша, Хърватия и Шотландия.

Съставът на България:1.Виктория Иванова, 3. Яница Иванова, 8. Гергана Илийчева, 5. Александра Янева, 7. Силвия Джалева (17. Весела Петкова), 10. Недред Заструг, 11. Ивана Найденова (К), 13. Габриела Христова, 20. Силвия Кефалова, 18. Габриела Найденова (15. Мария Стойчева), 19. Александра Палагачева (4. Пламена Рачева)

Селекционер: Силвия Радойска