Българският национален отбор по волейбол се изправя срещу Финландия в

...

ГЛЕДАЙ ТУК: България - Финландия 2-1

Българският народен тим по волейбол се изправя против Финландия в съдбоносен плейоф за място на 1/4-финалите на Европейското състезание в Полша.

Двубоят започва в 18:30 часа, в " Таурон Арена " в Краков и по традиция се излъчва от Българската национална телевизия.

ГЛЕДАЙТЕ МАЧА НА ЖИВО ТУК!

Победителят ще се изправи против състава на Сърбия, в спор за място на полуфиналите от Евроволей 2017.

Николай Николов е най-хубавият блокировач на Евроволей 2017

Българинът е с най-вече записани точки от блок

Първият гейм мина оспорвано, при честа замяна на водачеството в точките. Първото техническо спиране пристигна при резултат 8:6, в интерес на българския народен тим.

Това обаче беше и последният миг от срещата, в който отборът ни водеше с два пункта.

Соколов изглеждаше разконцентриран през тази първа част. Поредица следващи несполучливи отигравания за него не бяха добра вест за отбора ни.

Второто техническо спиране бе при резултат 15:16. Финландия продължи да поддържа нежната си преднина в резултата.

Отборът ни по този начин и не успяваше да запише сполучлива, продължителна серия при началните удари. Съставът ни нямаше късмет, в това отношение.

Краят на гейма пристигна при резултат 25:23 в интерес на скандинавците, след изстрелян в мрежата сервис на Йосифов.

Вторият гейм се разви по много по добър метод за българския тим. Съставът ни понижи фрапантно грешките, принуждавайки противника да позволява такива.

В даден миг от тази част преимуществото на отбора ни набъбна до 5 точки (12:7), само че малко по-късно допуснахме тя да бъде редуцирана до единствено пункт - 21:20.

Тук някъде сервисът ни най-сетне се задейства, влезе в приложимост на звездите ни, Соколов спря да бърка и резултатът не закъсня - 25:21!

Разгром! Това пък бе най-точната дума за случилото се през третия гейм от мача.

България не остави каквито и да било шансове на противника си, като заплаши да го остави на под 10 точки актив в частта, като водеше с 21:9.

Финландците бяха неузнаваеми, като като че ли концепция си нямаха какво би трябвало да вършат на игрището.

Началните ни удари заработиха, блокадата - също.

" Преценявайте коя топка може да се натисне и коя да оставяте. Не хабете сили за всяка една. Преценявайте ги. Събирайте ги в средата и по-късно ги атакувайте в профил. Това е ", гласеше коментарът на Константинов, като националите взеха, че го послушаха.

Геймът приключи при безапелационното 25:11 за българския народен тим.

По предварителната стратегия мачът на момчетата на Пламен Константинов трябваше да е от 21:30 часа, само че домакините се възползваха от опцията да вършат промени и реалокираха техния дуел против Словения за най-гледаемото телевизионно време.

Ако победят Сърбия на следващия ден, българските волейболисти ще изиграят седем мача в една и съща зала, тъй като и срещите от финалната четворка ще бъдат в Краков.

Константинов: Няма по какъв начин да не бъда удовлетворен от видяното

" Трябва ни единствено по-добър нрав и можем да бием всеки "

25:11
" Възмъжаха " финландците в края а гейма, само че въпреки всичко бяха съществено разтърсени - 21:11!

преди 39 секунди
21:9
Заплашваме съществено противника си, като можем да го оставим на под 10 точки в гейма.

Като деца наричахме това " да останеш на момиче ".

Лека подигравка, в тази ситуация, само че финландците си го заслужиха изцяло.

преди 8 минути
16:7
Разликата продължава да бъде много забележителна.

Забеляза се леко разпределяне в нашите редици, само че по-късно волейболистите ни още веднъж стъпиха крепко на крайници и натрупаха самочувствие.

Снимка 310226
Източник:

преди 15 минути
Едно малко по-различно техническо спиране
Първото техническо спиране в този гейм идва при разгромното 8:2 за България.

Дост друга обстановка от онази, която наблюдавахме при започване на срещата.

преди 32 минути
Гейм за България!
25:21!

Добра игра на нашите момчета и справедливо завръщане в мача.

преди 37 минути
21:20
Пламен изиска спиране.

Само точка преимущество за състава ни, откакто в избран те бяха цели 5.

Заключителна част от гейма, а и най-важната.

преди 41 минути
18:16
Позволихме леко разпределяне, противникът навакса точки, само че въпреки всичко върнахме обстановката до две точки в наша изгода.

преди 44 минути
Грешки
Цели 13 неточности са позволили националите ни, досега.

Една от аргументите за изгубения първи гейм, несъмнено...

преди 45 минути
16:12
Резултатът може да ни радва. Играта - не изключително доста.

Този път ние трупаме позитиви, след неточности на противника си.

преди 51 минути
11:7!
Успешната серия продължава!

Четири точки преднина за отбора ни, за първи път в срещата!

преди 52 минути
"Преценявайте коя топка можем да я натиснем "
" Преценявайте коя топка може да се натисне и коя да оставяте.

Не хабете сили за всяка една. Преценявайте ги.

Събирайте ги в средата и по-късно ги атакувайте в профил. Това е ", гласи коментарът на Константинов.

преди 54 минути
Първо техническо спиране
То идва при резултат 8:7.

Важна точка на Пенчев, в този толкоз сериозен миг от конфликта.

преди 55 минути
6:7
Нов сервис в мрежата за Йосифов.

Няма никакъв триумф той през днешния ден.

преди 56 минути
"Железни " противници
5:5.

Сервисите на Финландия са много по-успешни от тези на българските национали.

Първият изгубен начален удар за скандинавците идва при резултат 5:5 във втория гейм...

17:20 точки - тайм навън за България
" Вие мислите, че към този момент сте си го изгубили този гейм. Така ли да го разбирам?

Това ни е грешката! ", е късият коментар на Константинов.

преди 1 час
Без сполучлива сервис-серия за отбора ни
Отборът ни по този начин и не съумява да запише сполучлива, продължителна серия при началните удари.

Никакви шансове за състава ни, в това отношение.

преди 1 час
Второ техническо спиране
15:16.

Финландия поддържа нежната си преднина в резултата.

преди 1 час
Прекъсване за България
При резултат 12:14.

Пламен ще се опита да спре серията от няколко следващи точки за противника.

преди 1 час
Соколов неоснователен...
Разконцентриран наподобява Соколов.

Две следващи несполучливи отигравания за него.

Това сигурно не е добра вест за отбора ни.

преди 1 час
То идва при резултат 8:6, в интерес на българския народен тим.

преди 1 час
4:5
Блокадата на Финландия проработи на високи обороти.

4:5!

преди 1 час
Блестящ Николов!
Ники Николов прави резултата 2:2 с безмилостна забивка!

Напомня той за класата си!

преди 1 час
Първи начален удар - за България
Николай Пенчев извършва първия сервис в мача.

1:0 за България!

преди 1 час
Съставите на двата тима
Ето и стартовите сформира на двата тима:

БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев, Цветан Соколов, Николай Пенчев, Розалин Пенчев, Николай Николов, Виктор Йосифов - Теодор Салпаров-либеро
Старши треньор: Пламен Константинов

ФИНЛАНДИЯ: Ееми Терпавапорти, Оли-Пека Ойвансиву, Никлас Сепанен, Елвисс Крастинс, Томи Сирила, Саули Синконен - Лаури Кераминен-либеро
Старши треньор: Томас Самелвуо

преди 1 час
Химнът на България
Феновете в " Таурон Арена " в Краков станаха на крайници и приветстваха химна на България.

Звездите на отбора ни го изпяха с гордо вдигнати глави.

Духът и вярата, за които приказва Константинов, очевидно в действителност са налични!

Пламен Константинов: Виждам единодушие, колектив и религия - друго не ми би трябвало

" Дано да ненавиждаме някой по-лесен противник на 1/4-финалите "

преди 1 час
5 минути до началото!
Остават броени минути до старта на решителния плейоф за място на 1/4-финалите на Евроволей 2017!

Залата стартира да се цялостни, а всички са в очакване на звездите на двата отбора.

Последно обновяване в 18:39 ч. на 30.08