Българският национален отбор по тенис постигна историческо класиране за Световна

...

Кузманов донесе историческо класиране за България

Българският народен тим по тенис реализира историческо класиране за Световна група I за Купа „ Дейвис “! Българските лъвове поведоха с 3:1 победи при гостуването си на Нова Зеландия в Крайстчърч. Така България си обезпечи крайната победа още преди последната среща.

Пловдивчанинът Димитър Кузманов за следващ път сподели страховит темперамент и се наложи с 6:3, 5:7, 6:4 над Аджийт Рай. Българската общественост в Нова Зеландия още веднъж доминираше на трибуните и оказа помощ за този исторически триумф.

Рай проби за 2:1 в първия сет, само че незабавно по-късно срещата беше прекратена за повече от три часа поради дъжд. След подновяването на играта Мико завоюва пет следващи гейма от 1:3 до 6:3.

Кузманов поведе с пробив за 2:1 във втория сет, само че дупсна равнене при 3:3. Рай съумя да пробие още въеднъж в края на сета и изравни резултата след 7:5.

Българинът сподели по-голямата си класа в решетелния сет и поведе с пробив за 3:2. След това Кузманов беше постоянен на личен сервис и затвори мача с 6:4 след 3 часа и 4 минути игра.

По-рано през днешния ден Пьотр Нестеров и Александър Донски изиграха доста мощен мач на двойки, само че отстъпиха на експертите в карето Майкъл Винъс, който е първенец от Шлема, и Артьом Ситак след час и 45 минути игра – 4:6, 6:3 и 3:6.

Вчера Александър Лазаров и Димитър Кузманов завоюва първите си мачове на сингъл. Лазаров се наложи със 7:6(1), 6:2 над Аджийт Рай, а Кузманов победи Киринпал Пану с 5:7, 6:3, 6:2.

Капитан на България е Валентин Димов. Асистенти на Димов са кондиционният треньор Кирил Симеонов, масажистът Любомир Панев и лекарят на тима проф. доктор Георги Попов.