Българският национален отбор по футбол продължава с позитивното си представяне

...
Българският национален отбор по футбол продължава с позитивното си представяне
Коментари Харесай

България не се даде на Румъния и продължава без загуба при Илиан Илиев

Българският народен тим по футбол продължава с позитивното си показване под управлението на Илиан Илиев. Селекционерът остана без проваляне отпред на " лъвовете " и след довечера, правейки влиятелно 0:0 като посетител на Румъния. Северните ни съседи ще вземат участие на идното Евро 2024 в Германия, само че не демонстрираха кой знае какъв брой по-сериозни футболни достолепия от българския състав.

Големият воин за " трикольорите " се споделяше Иван Дюлгеров. В началото на второто полувреме стражът на Черно море отрази дузпа и сигурно си направи огромна услуга в търсенето на реномиран задграничен клуб за продължение на своята кариера.
 Снимка 668048
Източник:

България бе настроена по-дефанзивно през първата част, само че след паузата възпитаниците на Илиев заиграха много самоуверено в офанзива. С малко повече шанс, някои от обстановките пред Колев, Илиев и Марин Петков, можеха да се трансфорат и в надвит гол.

На 8 юни България ще изиграе своята втора контрола, като този път гостуваме на различен участник на Евро 2024 - Словения.

Срещата не стартира по най-хубавия метод за българския отбор, който не сполучи с опитите си за дълбока преса и позволи да бъде продънен по десния фланг. Така се провежда офанзива, при която присъединилият се Валентин Михайла стреля едва от десетина метра, само че Иван Дюлгеров беше на мястото си и мазета в корнер.
 Снимка 668053
Източник:

Отговорът на " трикольорите " не закъсня и можеше да сюрпризираме Румъния при статично състояние в петата минута. Десподов свърши своята част от хрумката и центрира чудесно, но Георги Костадинов закъсня със стотни от секундата, с цел да нанесе изстрел.

Денис Драгуш беше изтърван от българската отбрана в 17-ата минута, след което нападателят на турския Газиантеп съумя да задмине и Иван Дюлгеров. №19 обаче си затвори ъгъла за пукотевица и откри само външната част на мрежата.

Стражът на вицешампиона Черно море увисна неприятно при румънски корнер в 20-ата минута и подари с непредвиден късмет за гол Раду Драгушин. Бранителят на Тотнъм обаче бе отчаян от страхотното позициониране на Алекс Петков, който го блокира и отърва българите от противен процес на футболните събития.
 Снимка 668059
Източник:

Капитанът на Румъния - Николае Станчу, провокира смях измежду повече от 20 000 души по трибуните, откакто в 30-ата минута насочи толкоз неакуратен изстрел, че даже имаше опция да прати кълбото отвън рамките на " Стяуа Стейдиъм ".

Най-чистото голово състояние за Румъния беше пропиляно секунди преди сигнала за отмора. Дълго подаване към Драгуш не съумя да провокира положителна реакция от Живко Атанасов. Така нападателят на домакините остана самичък против стража на " лъвовете ", само че изстрелът му около Дюлгеров не откри очертанията на вратата ни.

България имаше сериозен старт на второто полувреме. Румъния провежда добра офанзива, при която Станчу загърби Атанасов и навлезе в наказателното поле на " трикольорите ". Живко нямаше какво друго да направи и го фаулира съвсем пред погледа на основния арбитър от Турция. Точно това повлия и на решението му незабавно да уточни дузпата, а с виновната задача се зае Денис Ман. Звездата на Парма обаче бе обезверен от прелестната реакция на Иван Дюлгеров, който остави резултата неизменен.
 Снимка 668058
Източник:

България можеше да се възползва оптимално от неуспеха на северните ни съседи и да стигне до гол в 52-ата минута. Живко Атанасов смъкна с глава едно центриране на втора греда, което доближи до Алекс Колев. Нападателят ни се обърна и нанесе изстрел, който бе париран от Флорин Ница.

Ако имахме малко повече състезателен късмет, България можеше да поведе в 55-ата минута след автогол. Ница и Драгушин не се схванаха при центриране на Кръстев, при което бранителят трябваше да благодари на своята неправилност за спестяването на доста футболен позор.

Малко след появяването си на терена, Янис Хаджи насочи изстрел от границата на наказателното поле, който елементарно бе уловен от Дюлгеров.

Участникът на Евро 2024 продължи да ни прави дарове, като в 84-ата минута Ница и Драгушин отново демонстрираха липсва на каквото и да е съгласие. От неточността, за жал, не съумяха да се възползват появилите се като запаси Ради Кирилов и Мартин Минчев.
 Снимка 668060
Източник:

България контролираше последните минути на срещата и сътвори няколко положителни положения пред Флорин Ница. Едно от тях, изстрел от фаул на Илиан Илиев-младши, беше отразено по невъзмутим метод от Ница.

На 8 юни България ще изиграе своята втора контрола, като този път гостуваме на различен участник на Евро 2024 - Словения.
 Снимка 668044
Източник:
 Румъния - България 0:0 (Развой на срещата по минути) онлайн
Румъния - България 0:0 (Развой на срещата по минути)

Иван Дюлгеров избави дузпа в основния миг от контролата
Източник: topsport.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР