Българският национален отбор по футбол излиза тази вечер за четвъртия

...

На дъното имало и яма, Косово ни прати право там

Българският народен тим по футбол излиза довечера за четвъртия си квалификационен мач за Евро 2020, като за първи път приема Косово вкъщи. Първата среща през март приключи 1:1, а в този момент „ лъвовете” имат потребност от наложителна победа, с цел да запазят възможностите си за класиране.

Резултатът на този стадий е 2:3 . Милот Рашица откри резултата в 14-ата минута. Капитанът Ивелин Попов изравни в 43-ата минута. Кристиан Димитров след гол с глава ни изведе напред. В 64-ата минута Мурики наказа неточност в отбраната ни. Резервата Елбасан Рашани в 3-ата минута от продължението тласна Косово към успеха.

Проследи развиването на срещата минута по минута с GONG.BG!

Срещата започва в 21,45 часа, а селекционерът Красимир Балъков сподели още един път готовността си да опитва. Той направи четири промени по отношение на състава, който преди три дни загуби с 1:2 от Чехия в Прага. Дебютантите Мартин Минчев и Кристиан Димитров този път започват на пейката, както и дуетът опорни халфове Георги Сърмов и Кристиан Малинов. Балъков минава към друга своя желана скица – 4-1-4-1 – и ще играе с един опорен полузащитник в лицето на Георги Костадинов. В отбрана Иван Горанов застава като ляв бек, а игралият на тази позиция против чехите Антон Недялков е изместен в центъра до Васил Божиков. Кирил Десподов и Галин Иванов ще оперират по крилата, до момента в който капитанът Ивелин Попов и Тодор Неделев ще носят творчеството зад тила на Исмаил Иса.

БЪЛГАРИЯ – КОСОВО 2:3

0:1 Милот Рашица 14'

1:1 Ивелин Попов 43'

2:1 Кристиан Димитров 55'

2:2 Ведат Мурики 64'

2:3 Елбасан Рашани 90+3'

България (4-1-4-1): 13. Николай Михайлов – 2. Страхил Попов, 15. Васил Божиков (46' - 5. Кристиан Димитров), 14. Антон Недялков, 20. Иван Горанов – 7. Георги Костадинов – 18. Галин Иванов, 10. Ивелин Попов /к/, 8. Тодор Неделев (70' - 21. Георги Илиев), 9. Кирил Десподов – 19. Исмаил Иса (79' - 17. Цветелин Чунчуков);

Селекционер: Красимир Балъков

Косово (4-2-3-1): 12. Ариянет Мурич – 15. Мергим Войвода (62' - 2. Флорент Хадергьонай), 13. Амир Рахмани /к/, 3. Фидан Алити, 17. Бенямин Кололи – 8. Бесар Халими, 4. Идриз Воца (62' - 6. Анел Рашкай) – 22. Едон Жегрова (76' - 11. Елбасан Рашани), 9. Берсант Целина, 7. Милот Рашица – 18. Ведат Мурики;