Българският национален отбор по баскетбол за момчета до 16 години

...

Баскетболистите до 16 години с успешен старт на европейското първенство в Румъния

Българският народен тим по баскетбол за момчета до 16 години стартира с победа присъединяване си на европейското състезание в Дивизия " B " в Питещ, Румъния, откакто в първия си мач от конкуренцията " лъвчетата " надиграха Нидерландия с 63:47.

Двата отбора изиграха доста оспорвано първо полувреме, откакто нашите изоставаха с 26:27.

В хода на третата четвърт обаче баскетболистите на Стойо Чолаков направиха серия от 15:0 точки, с която поеха водачеството, а преди заключителните 10 минути задатъкът на българите беше 8 пункта при 43:35.

В оставащото време до края разликата в резултата още веднъж стана двуцифрена в интерес на родните баскетболисти и по този начин те стигнаха до безапелационен триумф.

Ивайло Скрински стана най-резултатен за спечелилите с 18 точки, Александър Божков добави 12.

Във втория си дуел от груповата фаза тимът на България се изправя против селекцията на Португалия, а срещата е на следващия ден (5 август) от 18:00 часа българско време.