Българският национален отбор по баскетбол за мъже се изправя срещу

...

Очаквайте НА ЖИВО: България – Белгия

Българският народен тим по баскетбол за мъже се изправя против състава на Белгия в последния си дуел от Група А на европейското състезание в Грузия.

„ Лъвовете “, водени от селекционера Росен Барчовски “, се нуждаят от наложителна победа, с цел да се класират за елиминациите на Евробаскет 2022, които ще се проведат в Берлин, Германия.

Двубоят България – Белгия започва в 17:15 часа и ще бъде излъчен директно в ефира на Българска национална телевизия 3 и онлайн на www.bntnews.bg/sport. Студийната стратегия, отдадена на срещата, стартира в 16:45 часа.

В класирането на Група А националите ни заемат предпоследното пето място с актив от 5 точки, до момента в който белгийците са четвърти с 6 пункта. Регламентът на първенстовото гласи, че първите четири отбора от всяка група не престават напред към 1/16-финалите.