Българският национален отбор по баскетбол за девойки до 18 години

...

Националният тим на България по баскетбол за девойки завърши на осмо място на ЕП в София

Българският народен тим по баскетбол за девойки до 18 години загуби от Румъния с 65:72 (20:14, 20:16, 21:25, 4717) и приключи на осмо място на Европейското състезание в тази възраст, Дивизия Б, което се организира в София.

В зала „ Универсиада “ в столицата българките започнаха решително и след първата четвърт дръпнаха с 20:14. Съставът, воден от селекционера Маргарита Маринкова, усили задатъка си до почивката и поведе с 40:30. И в третата четвърт България резервира водачеството, като последните 10 минути започнаха при резултат 61:55.

Румънките последователно понижиха изоставането си и изравниха при 65:65 в средата на последната част. В последните 6 минути националните не съумяха да отбележат панер, а със серията си от 12:0 отборът на Румъния стигна до успеха и зае седмата позиция на шампионата.

Деница Манолова бе най-резултатна за България с 23 точки, 16 битки и 3 асистенции. Маргарита Иванова приключи с 13 точки, 16 битки и 2 асистенции, а Гергана Цекова добави 10 точки и 3 битки.

За Румъния Беата Бара Немет означи 22 точки и овладя 6 битки.