Българският национален отбор по баскетбол до 20 години записа стратегическа

...

Младежите до 20 години победиха Словакия с 69-56 на Европейското в София

Българският народен тим по баскетбол до 20 години записа стратегическа победа в третия ден на Европейското състезание в дивизия " B ", което се организира в София.

Момчетата на Константин Папазов се постановиха с 69-56 над Словакия и реализираха втори триумф в конкуренцията. Срещата беше доста оспорвана и след първата четвърт резултатът беше еднакъв 14-14. Българите стабилизираха играта си в отбрана и се отдръпнаха на почивката след 35-22.

Александър Везенков: Трябва да оправдая гласуваното ми доверие
Везенков: Трябва да оправдая гласуваното ми доверие

" Много се веселя, че прекосих в този клуб "

В третата част Георги Митровски получи 5 фаула и словаците съумяха да понижат разликата на седем точки 49-42. Гостите стигнаха до тъждество 49-49, само че Мирослав Васев вкара 5 точки. Иван Алипиев наниза две тройки и дружно с Мартин Коцев усилиха преднината на българите.

Мирослав Васев приключи с 24 точки, 4 битки и 3 асистенции. Иван Алипиев и Йордан Минчев приключиха с по 14 точки. Матей Дъргон записа за Словакия 19 точки.

Днес е почивен ден на Евро 2018, а на следващия ден от 18:15 часа е значимата четвърта среща с Молдова.