Българският национален отбор отстъпи пред Словакия с 55:90 (9:31, 13:22,

...

България загуби от Словакия на eвропейското първенство по баскетбол за момичета до 16 години

Българският народен тим отстъпи пред Словакия с 55:90 (9:31, 13:22, 21:19, 12:18) в мач за систематизиране на местата от девето до 16-о място на европейското състезание по баскетбол за девойки до 16 години в дивизия " В " в Подгорица (Черна гора).

Така българките не престават борбата за позициите от 13-а до 16-а, като в петък (18 август) ще се изправят против изгубилия от дуела сред Украйна и Дания.

Националките започнаха неприятно срещата със словачките и изостанаха с 9:31 след 10 минути игра. Тимът на Словакия имаше предимство през целия мач, а най-голямата разлика доближи 42 точки. На почивката България изоставаше с 22:53, а след трета част с – 43:72.

Ванеса Кокалова бе най-резултатна за българския състав с 10 точки, 6 битки и 4 асистенции, а за Словакия Катарина Седива приключи с 20 точки и 13 битки.