Българският национал Мартин Минчев вкара за Спарта (Прага) при победата

...

Мартин Минчев се разписа във втори пореден мач на Спарта

Българският национал Мартин Минчев вкара за Спарта (Прага) при успеха с 6:1 в гостуването на третодивизионния Искра (Домажлице) в мача от третия кръг на шампионата за купата на Чехия по футбол.

Минчев, който игра цялостен мач, оформи крайния резултат в 70-ата минута след асистенция на Томаш Чванчара. Той се разписа във втори следващ дуел на столичани, откакто в събота откри головата си сметка за сезона при триумфа с 5:2 над Пардубице за състезание.
 Мартин Минчев откри головата си сметка за сезона Мартин Минчев откри головата си сметка за сезона
Чванчара и Мартин Витик осъществиха по два пъти за Спарта, а едно попадение добави Ярослав Зелезни. За домакините прецизен беше Франтишек Дворжак в средата на първото полувреме за 1:2, само че още до почивката гостите предрешиха нещата с нови два гола.