Българският национал Мартин Минчев помогна на Спарта Прага за усепха

...

Асистенция на Мартин Минчев помогна на Спарта да вземе трите точки

Българският национал Мартин Минчев оказа помощ на Спарта Прага за усепха с 1:0 в семейството си на Чешке Будейовице от 16-ия кръг на шампионата на Чехия. Българинът бе титуляр и асистира за единственото попадение в мача, дело на Лукаш Хараслин.

Попадението падна още в 12-тата минута. Тогава Минчев напредна по десния фланг и подаде за Хараслин към границата на наказателното поле, а той от придвижване стреля във вратата за 1:0.

В 71-вата минута гостите останаха с човек по-малко, откакто Патрик Чавош получи червен картон за жестоко нарушаване.

Минчев пък остана на терена 85 минути, преди да бъде сменен от Даниел Кастанек.

С тази победа Спарта се намира на 3-тото място в класирането с 32 точки. Чешке Будейовице е на 13-тата позиция с 18 точки. Водач е Виктория (Пилзен) с 38 точки.