Българският национал Филип Кръстев влезе като резерва за Цволе и

...

Филип Кръстев отбеляза гол на Аякс, но Цволе загуби

Българският национал Филип Кръстев влезе като запаса за Цволе и означи гол на Аякс, само че тимът му загуби с 1:3 в среща от 27-ия кръг на шампионата на Нидерландия.

Бившият състезател на Левски се появи в игра в 67-ата минута и единствено 5 по-късно с хубав удар прати топката в мрежата на амстердамци и по този начин записа дебютно попадение за своя отбор.
 Филип Кръстев и Цволе изпуснаха успеха против последния в Еридивизи

Ето детайлности

Първото полувреме приключи при резултат 2:0 за Аякс, откакто точни бяха Хлинсон и Акпом. Българският полузащитник понижи на 1:2 и върна очакванията на домакините от Цволе. Те даже стигнаха до изравнителен гол Ван дер Вотер, само че той бе анулиран за засада след информация с ВАР.

Аякс подпечата успеха си в 84-ата минута, когато прецизен бе Акпом за крайното 3:1.