Българският национал Емил Стоилов и неговият Естудиантес постигнаха четвърта победа

...

Емил Стоилов и Естудиантес записаха победа над Валядолид

Българският национал Емил Стоилов и неговият Естудиантес реализираха четвърта победа във втора дивизия на баскетболния шампионат на Испания. Естудиантес надигра Валядолид с 81:70 (14:14, 27:20, 22:19, 18:17) като хазаин в среща от петия кръг и заема третото място във краткотрайното класиране в дивизията. Тимът на Валядолид е шести с три триумфа от петте кръга досега.

Стоилов се регистрира с 4 точки, 1 битка и 1 асистенция за 14 минути на терена. Най-резултатен за триумфа на Естудиантес беше Кевин Ларсен с 18 точки, 4 битки и 2 асистенции.

В идващия шести кръг, на 5 ноември, Емил Стоилов и съотборниците му ще гостуват на Алманса. Ден по-късно за тима на другия българин в шампионата Константин Костадинов – Паленсия следва посещение на Гипускоа.