Българският национал Божидар Краев не беше в групата на Мидтиланд

...

Мидтиланд без Божидар Краев си върна първото място

Българският национал Божидар Краев не беше в групата на Мидтиланд за мача против гостуващия Нордселанд. Последната сраща от 13-ия кръг на датската Суперлига приключи при резултат 3:1 за домакините.

Мидтиланд вкара два бързи гола посредством Андерс Дрейер и Александър Шолц, само че в края на първото полувреме Микел Ригаард-Йенсен върна интригата. В 67-ата минута Сори Каба се възползва от асистенция на Дион Кулс и подсигури триумфа на първенците.

Тимът на Краев няма загуба от края на октомври, когато беше съкрушен с 1:4 точно от Нордселанд.

С този триумф Мидтиланд си върна първото място с помощта на по-добрата си голова разлика по отношение на Брьондби. Двата отбора имат по 27 точки, а третият Орхус е с 24 точки.

Нордселанд е на осма позиция от 12 тима с 16 точки. Шампионатът на Дания ще бъде възобновен на 2 февруари.
 ВАР открадна вниманието от Мидтиланд и Ливърпул, Аталанта също продължава на осминафиналите