Българският национал Александър Везенков направи дабъл-дабъл от 17 точки и

...

Везенков записа "дабъл-дабъл", Олимпиакос с успех в Евролигата

Българският национал Александър Везенков направи " дабъл-дабъл " от 17 точки и 11 битки за успеха на Олимпиакос със 74:68 над литовския Жалгирис Каунас в мач от втория кръг на Евролигата по баскетбол за мъже.

За гръцкия гранд това бе първи триумф през сезона, а " черено-белите " от Пирея изковаха успеха си в първата четвърт, която завоюваха с 21:6, прецизира Българска телеграфна агенция. В останалите три четвърти от мача Жалгирис бе по-добрият тим на терена, само че огромният пасив на литовците по този начин и не бе премахнат.

Няколко положителни осъществявания на Везенков в последните 75 секунди на мача, когато той вкара шест от своите 17 точки, разрешиха на домакините да стигнат до успеха в " Двореца на мира и другарството " в Пирея. Към статистиката си българинът добави една асистенция, една открадната топка и единствено една неточност за съвсем 25 минути на терена.

След първите два кръга в Евролигата с по две победи са Панатинайкос, Монако, Фенербахче и Цървена звезда.

Източник: cross.bg