Българският нападател Стивън Петков игра само няколко минути при домакинското

...

Разочароващо равенство за отбора на Стивън Петков

Българският нападател Стивън Петков игра единствено няколко минути при домакинското тъждество на Карвина против Бохемианс в мач от 9-ия кръг на чешката Фортуна лига. Петков влезе като запаса на мястото на Ондрей Лингър в 88-ата минута. Неговите съотборници сътвориха повече положения от противника, само че не съумяха да стигнат до втората си победа за сезона.

В различен мач през днешния ден Спарта (Прага) завоюва с 2:0 като посетител на Злин и се изкачи на 5-ото място в класирането. Двете попадения паднаха преди почивката и бяха дело на Бенджамин Тете и Канга Гелор (от дузпа).

Лидер в Чехия е Славия (Прага) с 23 точки, следван от Виктория (Пилзен) със 17 и Млада Болеслав и Яблонец с по 16. Карвина е измежду трите отбора на дъното с актив от по 7 точки.