Българският нападател Георги Минчев бе един от героите за своя

...

Георги Минчев вкара за класически успех на Ауда

Българският нападател Георги Минчев бе един от героите за своя Ауда за триумфа с 3:0 над Супер Нова. Срещата бе от 29-ия кръг в шампионата на Латвия, а 27-годишният русенец бе създател на второто попадение в мача.

Минчев стартира като титуляр и като се изключи че означи гол, през първото полувреме получи и жълт картон. Той остана на терена 72 минути, преди да бъде сменен от руснака Станислав Крапухин.

Иначе Ауда поведе още в 5-ата минута с попадение на Мор Тала Гей, който се разписа от дребен ъгъл. Минчев удвои преднината на своя отбор в 55-ата минута с глава от близко. Автор на третия гол бе Йегорс Новиковс в 65-ата минута, който направи страховит самостоятелен пробив и стреля в далечния ъгъл на вратата за 3:0.

Така Ауда събра 47 точки и заема 5-ото място в таблицата. Супер Нова е на последното 10-о място с 18 точки. Водач е Валмиера със 70 точки.