Българският халф Янис Карабельов игра 77 минути за Кишварда при

...

Карабельов титуляр при драматичен обрат на Кишварда

Българският халф Янис Карабельов игра 77 минути за Кишварда при успеха с 3:2 над Дебрецен като посетител. За домакините пък от първата минута стартира някогашният нападател на Ботев (Враца) Дориан Бабунски. Кишварда губеше с 0:1 и 1:2, само че откри сили да стигне до поврат и към този момент е на трето място в класирането на унгарското състезание.

Георгиос Неофитидис откри в интерес на Дебрецен в 6-ата минута, само че в 37-ата Рафал Маковски изравни. В началото на втората част още веднъж домакините излязоха напред, този път след автогол на Ото Хиндрих. не мина доста време и Антон Кравченко възвърне равенството, а в 67-ата минута Ярослав Навратил обезпечи триумфа на Кишварда.

Отборът на Карабельов изпревари в подреждането Академия Пушакш и е на три точки зад първенеца и лидер Ференцварош, само че е изиграл два мача повече. Дебреен е на 7-а позиция с 13 точки.

В идващия кръг Кишварда ще гостува на Мезьокьовешд-Жори, който през днешния ден се наложи с 1:0 над Уйпещ.