Българският халф Антони Иванов записа 8 минути игра за своя

...

Антони Иванов поигра в края в дербито с Астра

Българският халф Антони Иванов записа 8 минути игра за своя Университатя (Крайова) в дербито с Астра от 20-ия кръг на румънската Лига 1. Той се появи в 82-ата минута на мястото на Александру Матею. Отборът му обаче загуби гостуването си в Гюргево с 0:1. За домакините обаче не игра вратарят Георги Китанов.

Единственото попадение в срещата осъществя Денис Алибек в 50-ата минута. Грешка в защитата на гостите му оказа помощ да получи топката, да пробяга половината терен и да вкара във вратата на противника.

С тази победа Астра се възползва от грешката на ЧФР Клуж и загубата с 1:2 от Ботошани и оглави класирането с 40 точки. Университатя пък остава на 3-ото място с 34 точки.

Лига 1 20 кръг, неделя 8 декември  Астра Плоещ 1:0краен резулат  Университатя Крайова