Българският гимнастик Дейвид Хъдълстоун завърши на 20-та позиция в многобоя

...

Дейвид Хъдълстоун остана 20-ти в многобоя на Европейското първенство по спортна гимнастика

Българският гимнастик Дейвид Хъдълстоун приключи на 20-та позиция в многобоя на Европейското състезание по спортна гимнастика в Мюнхен, Германия.

Хъдълстоун беше водач след изиграването на първия поток с резултат от 79.864 точки, само че след изиграването на идващите два потока българинът се смъкна до 20-то място.

Останалите двама българи в надпреварата Йордан Александров и Теодор Трифонов се подредиха надлежно 47-ми и 52-ри.

Надпреварата също по този начин служеше като подготовка както за финалите на обособените уреди, по този начин и за финалите в отборното съревнование.

За страдание, България остана отвън финала на отборната конкуренция, откакто остана на 18-та позиция в крайното класиране. В същото време нито един от родните гимнастици не съумя да откри място и във финала на даден апарат.

Европейски първенец в многобоя при мъжете пък стана британецът Джо Фрейзър с резултат от 85.565 точки, изпреварвайки представителите на Турция Ахмет Йундер и Адем Асил.

Най-интересното от Европейското състезание по спортна гимнастика следете в ефира на Българска национална телевизия 3