Българските състезатели спечелиха три титли и общо пет медала в

...

Българските боксьори приключиха участието си в Купата на Нациите в Сърбия с три титли

Българските състезатели завоюваха три трофеи и общо пет медала в осмото издание на шампионата за Купата на нациите по бокс за юноши и девойки във Върбас (Сърбия).

Роберта Хаджийска победи в категория до 48 кг след безапелационен триумф на финала с 3:0 гласа над представителката на домакините Мелинда Уташи.

При 50-килограмовите със злато се окичи Камелия Желязкова, която се оправи в тежка борба с босненката Сейла Биберович.

С шампионската купа при юношите се поздрави и Янко Илиев. В категория до 54 кг той съкруши с 3:0 сърбина Лука Катич.

Никол Първанова взе сребро, откакто отстъпи на финала при 70-килограмовите пред Лорена Хорват (Хърватия), а Явор Вълчев загуби от италианеца Лука Казарса на полуфинал в категория до 75 кг и заслужи бронз.

Българските национали бяха водени от олимпийската шампионка Стойка Кръстева, от международния златен медалист Детелин Далаклиев и от Пейчо Багдатов.

В конкуренцията участваха 99 гении от 10 страни, а надпреварата беше подготовка за европейското състезание по бокс за юноши и девойки в Сараево (Босна и Херцеговина) през юни.