Българските състезатели спечелиха четири от петте си мача в първия

...

Четири победи в пет мача за българските бадминтонисти на Европейските игри в Полша

Българските състезатели завоюваха четири от петте си мача в първия ден на шампионата по бадминтон на Европейските игри в Краков (Полша).

Трикратните европейски шампионки и златни медалистки от Европейските игри в Баку 2015 Стефани Стоева и Габриела Стоева стартираха с триумф на двойки дами. Сестрите преобладаваха напълно против представителките на домакините Корнелия Марчак и Доминика Квасник и ги разгромиха с 21:4, 21:6 за 24 минути.

Следващите съпернички на Стефани и Габриела Стоеви са Кати-Крийт Маран и Хелина Рютел от Естония.

Двойката мъже Иван Русев и Илиян Стойнов победи безапелационно Глеб Бекетов и Михайло Махновский (Украйна) с 21:9, 21:12 за 29 минути.

В първия си мач от груповата фаза Димитър Янакиев завоюва против Данило Боснюк (Украйна) с 21:6, 16:21, 21:19 за 64 минути, откакто направи мощна серия в края на третия гейм.

Следващият противник на българина ще бъде Аде Рески Двикахьо (Азербайджан).

Поповска завоюва без игра след отвод на противничката й Едит Урел (Швеция). Утре тя излиза против Полина Бухрова (Украйна).

Единствено смесената двойка Христомира Поповска и Илиян Стойнов претърпя проваляне през днешния ден. Българите играха доста добре, само че изгубиха от представителите на домакините Павел Смиловски и Магдалена Свирчинска (Полша) в оспорван мач с 27:25, 12:21, 14:21 след близо час игра.