Българските състезатели по спортна гимнастика не успяха да си осигурят

...

България остана без финалист във втория ден от квалификациите на Световната купа по спортна гимнасткика в Котбус

Българските състезатели по спортна гимнастика не съумяха да си обезпечат присъединяване на край във втория ден на Световната купа в Котбус, Германия, която е олимпийска подготовка за Игрите в Париж 2024.

На висилка Еди Пенев се класира на 34-о място с резултат от 12.600 точки, а Йордан Александров остана 43-и 11.800.

В квалификациите на прескок Божидар Златанов получи 13.550 точки, което му отреди 35-а позиция, до момента в който Димитър Димитров е 39-и с 13.416 точки.

На успоредка Златанов се подреди 22-и с оценка 13.833 точки, а Александров приключи 60-и с 11.233.

При дамите на греда Йоана Янкова получи оценка 9.833 точки и зае 67-о място, а на земя е 44-а с 11.366.

Припомняме ви, че във финалите за всеки апарат се класират най-хубавите осем от квалификациите.

В събота пък следва присъединяване на Валентина Георгиева в борбата за систематизиране на медалите във финала на прескок, където преди седмицата българката заслужи сребро на Световната купа в Кайро.