Българските инвеститори, вложили парите си в английската компания BETL, са

...
Българските инвеститори, вложили парите си в английската компания BETL, са
Коментари Харесай

Паника: Родните инвеститори, вложили пари в ВЕТL се чудят пирамида ли е

Българските вложители, вложили парите си в британската компания BETL, са съществено разтревожени, оповестява " Труд ". Фирмата дава обещание огромни облаги на всеки, който стане притежател на устройства за зареждане на акумулатори, позиционирани в Китай.

Техните ползватели в Азия заплащат за услугата да заредят с батерия мобилния си телефон, а парите от облага отиват по сметките на родните вложители. 

Цял ден вложителите на сдружението не са получавали ежедневните си облаги - споделят, че до момента в никакъв случай не е имало закъснение на финансовите траншове по криптосметките им. От сутринта в портфейлите им не са постъпили никакви суми от дивиденти, което ги е предиздвикало да се тормозят.

Хората се оплакват, че наред с това не могат и да изтеглят наличните си суми - системата работи по този начин, че с цел да ги пернат би трябвало предварителна поръчка от най-малко 24 часа. Срокът за погашение след поръчка оптимално стига до 78 часа. Събота и неделя обаче траншове не се правят, което накара български вложители трескаво да чакат понеделнишкия ден. 

Междувременно компанията твърди, че се касае за механически проблем, който скоро ще бъде отхвърлен. От компанията споделят, че ще обезпечат безпроблемно овакантяване на всеки, който се усеща паникьосан и не желае към този момент да бъде част от тяхното бизнес семейство.

От изказването на мениджъри в BETL, пуснато преди броени минути в един от затворените " Телеграм " канали обаче не излиза наяве по какъв начин ще бъде организиран въпросът с приемането на парите и дали сумите въобще ще бъдат изплатени на вложителите.

" Поради скорошната разпределяне на коледни дарове, някои изплащания срещат неточност с код " CDB " и не могат да генерират поръчка, което докара до някои неточности и закъснение на скоростта на погашение. Моля, не се тормозете, финансовият отдел интензивно работи по разрешаването на този проблем и средствата към този момент биват прехвърляни на посочените от вас портфейлни сметки. Моля, бъдете търпеливи.

Трябва да напомним, че общоприетото време за погашение от BETL е 24-48 часа. Ако подадете искане за погашение в петък, времето за обработка може да бъде удължено до 48-72 часа. Моля, бъдете осведомени и търпеливи!

Ако се чувствате обезпокоени или неспокойни, апелирам, свържете се с формалния ни екип за обслужване на клиенти или с вашия маркетинг управител, с цел да уредите процедурата по овакантяване. BETL няма да сътвори компликации на никого! ", пишат от BETL   в един от затворените си канали в " Телеграм ". 

" Настояваме неотложно да внесете изясненост какво се случва с компанията и дали в понеделник ще успеем да изтеглим парите си. Ясно е, че това чисто официално не може да се случи в днешния петъчен ден ", пишат изплашени инвеститори.

BETL е компания, записана преди година в Англия. Презентира своя артикул като неповторим - устройства за портативни акумулатори за мобилни телефони.

Джаджите са предопределени за публично прилагане - поставят се в молове, кафенета и заведения за хранене.

От компанията настояват, че в Китай са желано средство от дейните жители, които непрестанно употребяват джиесеми. У нас към момента няма такива станции, само че твърдят, че скоро българското общество ще узрее за тях.

BETL предлага положителни пари на всеки, който реши да стане притежател на станция, позиционирана в Азия, а парите от облаги влизат непосредствено в криптосметки на родните вложители. До през днешния ден те не са имали проблеми с сдружението - всекидневно са получавали своите облаги.

Заради използването на криптовалута и никакви други публични банкови институции, мнозина специалисти по финанси и киберпрестъпления се усъмниха, че е допустимо да става дума за финансова Понци скица и пирамида. Непрекъснатият блян на вложителите да докарват нови и нови вложители вътре - също. 

Събитията и тържествата на компанията протичат при непоколебим пропускателен надзор, а образованията за бъдещи техни инвеститори се случват единствено в затворени " Телеграм " канали и при засилени ограничения за сигурност. 

" Нищо сходно. Не сме скица. Дори не правим комерсиална активност в България. Регистрирани сме в Обединено кралство, изнасяме батериите за Китай, плащаме налог облаги. Всичко е наред и не се тормозим от инспекции. Парите на вложителите от облаги не са обезпечени, тъй като никоя компания не може да подсигурява безконечен живот ", декларира пред " Труд news " Калина Николова, управител в сдружението.
Източник: lupa.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР