Българските граждани осъзнават колко е важна срещата на лидерите на

...
Българските граждани осъзнават колко е важна срещата на лидерите на
Коментари Харесай

Екатерина Захариева: Темата на срещата във Варна е "Сигурност за България"

Българските жители осъзнават какъв брой е значима срещата на водачите на Европейския съюз с турския президент във Варна. Всички сътрудници поздравиха България за това, че организира тази среща и подчертаха какъв брой е значима за нормализиране на разговора с Турция. Това сподели в утринния блок на БТВ министърът на външните работи Екатерина Захариева Екатерина Захариева е заместител министър-председател по правосъдната промяна... към профила.

Това е среща Европейски съюз-Турция, не е двустранна среща. Всеки път, когато има двустранна среща, нашият министър председател пази ползите на България. Не за първи път значимият въпрос за обезщетяване на тракийските бежанци се слага в подтекста на политическите дивиденти. По въпроса са основани работни групи, които организират съвещания. Ако е толкоз елементарно, от 1992 година насам за какво Българска социалистическа партия не съумяха да го решат? Есента ще има смесена комисия, на която ще се издигнат нерешените въпроси. Спекулациите, които сега се чуват, имат за цел да изместят фокуса от триумфите на българската външна политика. Самият факт, че се състои такава среща в България, е триумф, съобщи Захариева.

За 7-8 месеца България реализира толкоз външнополитически триумфи, за които Българска социалистическа партия могат единствено да мечтаят. България има извънредно дейна външна политика, която за първи път нарежда съществено България на геополитическата карта, акцентира външният министър.

Европа споделя на Турция, че би трябвало да се съблюдават стандартите и човешките права, в случай че Турция желае да стане член на Европейския съюз, добави Захариева.

Тя уточни, че като резултати от срещата във Варна чака сигурност за българската граница и продължение на съглашението за бежанците. Темата на срещата е "Сигурност за България ", акцентира Екатерина Захариева.
Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР