Български атлет намери място сред медалистите в полумаратона на Софийския

...

Иво Балабанов пусна само двама кенийци пред себе си в полумаратона

Български спортист откри място измежду медалистите в полумаратона на Софийския маратон. Иво Балабанов се пребори за третото място на 21 км при мъжете, откакто приключи за 1:06:10 часа. Той беше изпреварен само от кенийски състезатели. След доста оспорван край първото място заслужи Джоел Маина Мванги с 1:04:57 часа, а сънародникът му Нелсон Черутич беше класиран втори със същия резултат.

Победата в полумаратона при дамите също беше за кенийска състезателка. Златото извоюна Лена Джеротич с 1:15:53 часа. Втора приключи унгарката Зита Касчер с 1:16:45 часа, а третата позиция още веднъж беше за кенийка - Рут Муте с 1:18:12 часа. Най-предно класиране от българските атлетки зае Кристина Иванова, която финишира четвърта за 1:34:11 часа.
Снимка: ИВАН ЙОЧЕВ/Sportal.bg