Българската представителка в борбата в категория до 62 кг на

...

Тайбе Юсеин не успя да достигне финал в Токио

Българската представителка в битката в категория до 62 кг на олимпийските игри в Токио - Тайбе Юсейн, не съумя да се класира на край.

Тя загуби с 2:3 точки от японката Юкако Кавай - втора на шампионата на Азия през 2020 година

Въпреки мощния старт по-рано денем, международната и двукратна европейска шампионка Юсеин, не откри метод да се опълчи на представителката на домакините.

Във втората минута на срещата българката завоюва първа точка. Наложи се срещата да бъде прекратена, а съдиите да прегледат обстановката преди да отсъдят. Юсеин завоюва още една точка, а по-късно нейната съперничка изравни. Във втората част японката прибави нова точка, което донесе загуба за българката.

Българката въпреки всичко има късмет да завоюва бронзов орден. Тя ще се изправи против победителката в репешажите на следващия ден (4 август).
Източник: btvnovinite.bg