Българската конституция ясно определя индивидуалните права и свободи, всеки е

...
Българската конституция ясно определя индивидуалните права и свободи, всеки е
Коментари Харесай

Румен Радев: Не съм снемал доверието си от Иво Христов 

Българската конституция ясно дефинира самостоятелните права и свободи, всеки е свободен да се кандидатира за изборна служба и това е персонално решение на Иво Христов, което аз почитам. Това съобщи президентът Румен Радев във Велико Търново преди присъединяване си в тържественото съвещание на Конституционния съд. Коментарът на президента е във връзка кандидатирането на началника на кабинета му Иво Христов за евродепутат от листата на Българска социалистическа партия.

Румен Радев съобщи, че Христов е разискал с него присъединяване си в евроизборите. Не съм снемал доверието си от господин Христов, сподели президентът в отговор на въпрос дали включването му в листата на Българска социалистическа партия за евроизборите не е оценка за работата му. Президентството не е феодална институция, всеки е свободен да прави своя избор, сподели Радев.

"Всеки е свободен да бъде там, където се надява да бъде най-полезен и най-значим. Вярвам, че България има потребност от способени и свободомислещи представители в Европейския парламент, които да отстояват българския интерес в изискванията на все по-динамична Европа ", уточни президентът, представен от Българска телеграфна агенция.
Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР