DARA призова Турция да се върне на сцената на Евровизия
Българската изпълнителка DARA, победител в „ Евровизия 2026 “, даде изявление за Си Ен Ен Тюрк, в което описа както за пътя към успеха, по този начин и за връзката си с Турция. DARA съобщи, че успеха ѝ е обединила Балканите и че харесва и постоянно посещава Турция. Тя прикани страната да се върне на сцената на „ Евровизия “.
В изявлението DARA съобщи, че в нощта на гласуването като че ли е била в сън и че никой не е вярвал, че България ще завоюва. Българската певица сподели също по този начин, че счита, че Турция би трябвало да се върне назад в „ Евровизия “. Тя дефинира песента „ Дум тек тек “ на Хадисе, с която през 2009 година Турция се класира на четвърто място в състезанието, като своя обичана.
При излъчването на изявлението Си Ен Ен Тюрк напомни, че България печели „ Евровизия “ за първи път в историята на състезанието, а успеха се връща на Балканите след 19 години.
В изявлението DARA сподели, че за нея състезанието не е единствено музикална победа.
DARA: „ Според мен с тази ария, с любовта и поддръжката, която получихме, най-сетне обединихме Балканите. Може би от 5-годишна съм влюбена в Турция и съм доста щастлива, че получих вашата поддръжка. “
Медията още веднъж напомни, че брачният партньор ѝ има турски корени и това е повода тя постоянно да посещава страната.
DARA: „ Не мога да приказвам турски, само че нека можех да приказвам умерено. Съпругът ми е турчин и фамилията му живее от дълги години в България. Сестра му към момента е в Турция. Племенниците ни са там. Много обичаме Турция. “
Певицата акцентира, че всяка година върви в Турция и обикаля разнообразни градове в страната.
DARA: „ Разбира се, тъй като Одрин е най-близо и фамилията ни е там, вървим постоянно. Но все по-често вървим и до Истанбул. “
В изявлението тя уточни, че в Турция най-вече ѝ харесва Ефес, а в хората – гостоприемството.
DARA показа, че към момента не може да повярва, че е спечелила.
DARA: „ Следях гласуването. Виждах, че България е на челните места, само че не ми се струваше истина. Изглеждаше като сън. Мозъкът ми не съумя да проумее това, до момента в който не оповестиха, че съм победител. Все още не съм го възприела изцяло. “
В изявлението DARA съобщи, че в нощта на гласуването като че ли е била в сън и че никой не е вярвал, че България ще завоюва. Българската певица сподели също по този начин, че счита, че Турция би трябвало да се върне назад в „ Евровизия “. Тя дефинира песента „ Дум тек тек “ на Хадисе, с която през 2009 година Турция се класира на четвърто място в състезанието, като своя обичана.
При излъчването на изявлението Си Ен Ен Тюрк напомни, че България печели „ Евровизия “ за първи път в историята на състезанието, а успеха се връща на Балканите след 19 години.
В изявлението DARA сподели, че за нея състезанието не е единствено музикална победа.
DARA: „ Според мен с тази ария, с любовта и поддръжката, която получихме, най-сетне обединихме Балканите. Може би от 5-годишна съм влюбена в Турция и съм доста щастлива, че получих вашата поддръжка. “
Медията още веднъж напомни, че брачният партньор ѝ има турски корени и това е повода тя постоянно да посещава страната.
DARA: „ Не мога да приказвам турски, само че нека можех да приказвам умерено. Съпругът ми е турчин и фамилията му живее от дълги години в България. Сестра му към момента е в Турция. Племенниците ни са там. Много обичаме Турция. “
Певицата акцентира, че всяка година върви в Турция и обикаля разнообразни градове в страната.
DARA: „ Разбира се, тъй като Одрин е най-близо и фамилията ни е там, вървим постоянно. Но все по-често вървим и до Истанбул. “
В изявлението тя уточни, че в Турция най-вече ѝ харесва Ефес, а в хората – гостоприемството.
DARA показа, че към момента не може да повярва, че е спечелила.
DARA: „ Следях гласуването. Виждах, че България е на челните места, само че не ми се струваше истина. Изглеждаше като сън. Мозъкът ми не съумя да проумее това, до момента в който не оповестиха, че съм победител. Все още не съм го възприела изцяло. “
Източник: bnt.bg
КОМЕНТАРИ




