Българската икономика страда от много неща, но основният фактор е

...
Българската икономика страда от много неща, но основният фактор е
Коментари Харесай

Асен Асенов от Вашингтон: В българската икономика всичко е монополизирано

Българската стопанска система страда от доста неща, само че главният фактор е неналичието на пазар и конкуренция. Всички структури са монополизирани. Хората са жертви на този монопол. Ако има монопол, в София има един производител на услуга за парно, по този начин е и с други браншове. Това сподели по БТВ проф. Асен Асенов, учител по интернационалните финанси в университета във Вашингтон.
Тези монополи са разпити в Съединени американски щати преди 40 години. Това е голям проблем за цялата промишленост. Това прави българските бизнеси заложници на енергийният бранш. Цените на електрическата енергия бяха безумни. Кой бизнес би съумял сполучливо да възнамерява?!

Проблемът апетит в България не би трябвало да съществува. Проблем е, че образованието беше изоставено и доста деца останаха отвън системата на образованието. Те са неподготвени за новите условия. В България се сътвориха високотехнологични работни места. Надавам се, че страната ще обърне внимание на основаването на механически умения. Това е новото време, което идва при нас. Сегашните компликации са опция да преструктурира своята стопанска система и уменията на хората.

32 американски щата облекчават ограниченията и облекчават стопанската система. Големият боязън е от нова вълна. Каква ще бъде цената на тази икономическа независимост. Може да има нов пик на болестта и тогава да се стигне до ново затваряне.

Американската стопанска система има еластичен пазар на труда. Наемането на служащи не е комплициран развой. Както ги уволняват, по този начин и ги наемат. Кризата ще бъде къса, шокова, само че и бързо ще се възвърне.

Световната стопанска система ще се преструктурира. Случващото се сподели, че, 80 % от производството на антибиотици са в Китай. Целият свят се почувства жертва на международната стопанска система и международната фабрика-Китай. Трябва да има девирсификация на производствата.
Източник: frognews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР